Į KĄ ATKREIPTI DĖMESĮ RENKANTIS DŪMŲ DETEKTORIUS

Į KĄ ATKREIPTI DĖMESĮ RENKANTIS DŪMŲ DETEKTORIUS

Dėl pastaruoju metu vis augančio gaisro aukų skaičiaus, valstybė priėmė įstatymą, įpareigojantį kiekviename būste įrengti bent vieną dūmų detektorių. Nuo šių metų gegužės mėnesio, kiekviename bute, nuosavame name ir net sodo nameliuose turės būti įrengti autonominiai dūmų detektoriai. Ugniagesiai tikisi, kad šis sprendimas padės įspėti gyventojus apie gaisro pavojų ir laiku išsikviesti pagalbą dar iki nutinkant nelaimingam atsitikimui ir išgelbėti žmonių gyvybes.

Nors kai kurie gyventojai išreiškė savo nepasitenkinimą tokiu sprendimu, esą tai pareikalaus papildomų išlaidų, šiuo metu rinkoje yra siūlomi detektoriai, kuriuos įsigyti galima už prieinamą kainą, o tarnaus jie net 10 metų! Dūmų detektoriai išties yra nesudėtingi prietaisai, tačiau www.dumudetektoriai.eu Direktorius, Gintaras Juknevičius, pataria į ką reiktų atkreipti dėmesį renkantis dūmų detektorius.

Visų pirma, svarbiausia paminėti, kad dūmų detektoriai yra ilgaamžiški prietaisai, kuriems priežiūros reikia labai nedaug, be to, dūmų detektoriams yra suteikiama nuo 2 iki 12 metų garantija. Priklausomai nuo baterijos tipo – cinko, šarminė ar ličio – jie veikia nuo 1 metų iki 12 metų, o visuose detektoriuose taip pat yra įdiegtas senkančios baterijos signalas, kuris įspėja vartotoją apie tai, jog baterija jau beveik išsekusi ir ją reikia pakeisti. Nors detektoriai veikia ilgai, kartą per mėnesį reikėtų vis dėl to juos išbandyti – tam detektoriuose įrengtas bandymo mygtukas, kurį paspaudus jis ima skleisti signalą.

Detektorių garso stiprumas skiriasi, tačiau jis yra ribose tarp 85 ir 88 DB. Tai pakankamas garso stiprumas, kad įspėtų visus namuose esančius apie dūmų pavojų ar pažadintų miegantį žmogų. Ne ką mažesnis dėmesys skiriamas ir negalią turintiems, kurtiesiems žmonėms, nes jiems įspėti vien garso signalo neužtenka. www.dumudetektoriai.eu taip pat siūlo ir neįgaliesiems skirtus detektorius, kurie apie dūmų pavojų įspėja šviesos blyksčiojimu – stroboskopu. Pats svarbiausias faktorius, į kurį reikia atkreipti dėmesį yra dūmų detektoriaus atitinkamus standartus. Jis turi būtinai būti  pažymėtas CE atitikties ženklu ir atitikti standartą EN 14604:2005/AC:2008. CE

Tam, kad įsigyti dūmų detektorius, nebūtina važiuoti į didelius prekybos centrus, juos galima įsigyti paprasčiausiai internetu. Internetinėje parduotuvėje www.dumudetektoriai.eu rasite platų asortimentą ne tik dūmų, bet ir dujų, smalkių, temperatūros ar kombinuotų detektorių, kas yra itin pravartu turėti žmonėms, kūrenantiems namus malkomis. Nesvarbu kokį prietaisą klientas nori įsigyti – šalia yra pateiktas išsamus aprašas, kuris leis įvertinti ir išsirinkti sau geriausią variantą. Prietaisų kainos čia svyruoja nuo ekonominės iki aukštos, tačiau jų nauda žmogaus sveikatai ir nelaimės prevencijai yra neįkainojama.

Įsigijus detektorių svarbu yra atsižvelgti į gamintojo instrukciją, kurioje nurodoma kaip taisyklingai tai padaryti. Dėl tam tikrų sąlygų, kaip netinkama patalpa temperatūra arba per didelė drėgmė, detektoriai gali ne tik tinkamai neveikti, bet ir sugesti. Labai svarbu yra ir plotas, kuriame planuojama montuoti dūmų detektorių – priklausomai nuo gamintojo jie gali apimti plotą nuo 15 iki 60 kv.  

www.dumudetektoriai.eu